Szacunek

Czy byłaś kiedykolwiek w sytuacji takiej, ze potrzebowałas czuc sie bardziej szanowana przez swoje otoczenie? W pracy, w domu, nawet wsród Twoich przyjaciół.

 Ktos obiecał, ze spotka sie z Toba o 17:00, i zapomniał o Waszym spotkaniu. W pracy, czułaś, ze zasięg obowiązków przekracza Twoja umowę - niby to takie oczywiste do zauważenia przez innych, a jednak nikt tego nie dostrzega i Ty czujesz sie wykorzystywana. W domu, ktos Ci bliski zamiast powiedziec prawde ofiaruje Ci kłamstwo. Brrr...nie tego spodziewalas sie po kimś tak Ci bliskim! To wszystko czuc jak brak szacunku. Szacunku do Ciebie. - Jak to mozesz zmienic?

 Mowi sie, ze nie mozemy zmienic innych ludzi. Mozemy zmienic tylko samych siebie. I przez to, ze zmienimy siebie, inni ludzie sie do nas dostosują.


Jedna z prostych drog do otrzymania wiecej szacunku od innych jest szanowanie samej siebie.

 Nie umawianie sie z kimś kto notorycznie spóźnia sie na spotkanie lub o nim zapomina. Powiedzenie takiej osobie prawdy: " Nie chce sie umowic z Toba wiecej, poniewaz szanuje siebie i swoj czas." To wszystko.

W pracy, zamiast wykonywania nadobowiązkow, szczera, bez leku rozmowa z druga osoba, od ktorej te nadobowiazki przychodzą. Powiedzenie prawdy jak sie w takiej sytuacji czujesz i czego Ty potrzebujesz aby sie zmieniło tak, ze bedziesz sie czuła szanowana w Twojej roli jako pracownik tutaj.

W domu, kiedy myslisz, widzisz ( fakty mówią za siebie -  bez slow, wielokrotnie), ze ktos Ci bliski Ciebie okłamuje powiedzenie intymna wprost osobie, ktora to robi. Poproszenie o mówienie Ci prawdy, jako szacunek dla Ciebie.

Czy Aromaterapia pomaga w okazywaniu szacunku sobie i innym, takze w otrzymaniu szacunku od innych? - Tak. Jest kilka olejkow eterycznych, ktore Ci w tym bardzo pomoga.


Tutaj jeden z nich: Valor. Valor nazywany jest 'odwaga w butelce'. Noszony na ciele jako naturalne perfumy, powoduje ze inni ludzie nas szanują.  My samy szanujemy siebie wiecej tez! Valor to z francuskiego wartosc. Kiedy nosimy na sobie olejek Valor czujemy swoja wartosc, jako człowiek i w każdej roli jaka w zyciu mamy ( jako członek rodziny, pracownik, w relacji z innymi ludzmi). Tutaj Valor na zdjęciu. Jesli nie próbowałeś tego olejku to sprobuj. Poczujesz swoja moc i szacunek do siebie samej. A od tego zacznie sie Twoja moc imszacunek okazany w relachcjach z innymi ludzmi.

Roza Alicja
Ogród intuicji

Komentarze

Popularne posty