Trzy sytuacje, w których nie powinno się stosować olejków terapeutycznych!

Żródło:internet

Olejki terapeutyczne to silnie skoncentrowane substancje, które w wielu sytuacjach pomagają, ale mogą również szkodzić. Stosując je, najpierw powinniśmy się zapoznać z ulotką, która wyjaśnia, kiedy i jak konkretnego produktu używać. Podstawą jest ich zawsze rozcieńczania, gdyż są to 100% esencje z roślin, jednak istnieją 3 główne (ale w przypadku konkretnego olejku-może być ich więcej) surowych zasad, do których powinniśmy się zastosować:

1. Nigdy nie stosujemy olejku w okolicach oczu. Każda kobieta wie, że jest to dość delikatna strefa, gdzie skóra jest najcieńsza i łatwo wchłania substancje, które jej zaaplikujemy.

2. Jest pewna grupa olejków, które mogą wyraźnie szkodzić a nawet powodować choroby u zwierząt. Dlatego przed rozpylaniem powinniśmy na to, zwrócić szczególną uwagę. Istnieją przypadki zachorowań zwierząt na skutek kontaktu z olejkiem herbacianym.

3. Olejków używamy tylko w konkretnych przypadkach. Nie stosujemy ich bezwiednie w dużych ilościach, gdyż mogą nawet uzależnić.

To takie 3 podstawowe zasady. Jednak należy pamiętać, że "przezorny zawsze ubezpieczony", toteż żadna wiedza nie zwalnia nas z czytania informacji od producenta.

Komentarze

Popularne posty