Jeśli niedziela...to leniwa. Jeśli kawa...to tylko z "Klubem porcelanowej filiżanki"!:) Choć o przyjaźni między kobietami powstało już wiele książek i... filmów to muszę przyznać, że ta jest wyjątkowa! Opowiada o trzech kobietach: Jenny, Alison i Maggie, które poznają się na targu staroci. Stanowią zupełne przeciwieństwa. Jednak każdej z nich zwrócił uwagę ten sam zestaw porcelanowych filiżanek. Zamiłowanie do staroci sprawia, że decydują się nim podzielić, ponieważ każda z nich ma wobec niego inne plany. Kompromisem ma być podział w/w zestawu oraz stałe sobie go przekazywanie. Staje się to tym samym początkiem ich przyjaźni, która przedstawia ich wszelkie cienie i blaski oraz zwykłe zmagania życia codziennego.
 Alison jest mężatką z 2 dzieci. Prowadzi warsztat z ozdobami oraz ręcznymi robótkami. Filiżanki te mają pełnić rolę świeczek. Dzięki swojemu fachu zapewnia utrzymanie swojej rodzinie.
 Maggie to piękna, niezależna i nowoczesna kobieta. Sama prowadzi kwiaciarnię oraz firmę organizująca wesela. Rozstała się z mężem, toteż praca pozwala jej zapomnieć o samotności. Właśnie otrzymała zlecenie, do których potrzebuje tytułowych filiżanek.
 Jenny jest najmłodszą z kobiet. Planuje wyjść za mąż. Chciałaby podać gościom herbatę w takich zabytkowych filiżankach.
 Każda z tych 3 kobiet boryka się z trudnościami, które chciałaby rozwikłać. Czy uda im się rozwiązać problemy?
Powieść Vanessy Greene to lekka literatura kobieca. Typowa na niedzielne popołudnie. Przyjemna w czytaniu, pełna niespodzianek i bardzo interesująca. Sama mam słabość do filiżanki kawy, toteż po książkę chętnie sięgnęłam.

Autor: Vanessa Greene
Tytuł: Klub porcelanowej filiżanki
Wydawnictwo: Świat Ksiązki

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty